Aliso Hotell
| 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Aktiviteter Golfbana | Rökning förbjuden Rökfria rum |
| Husdjur Husdjur tillåtna |
Det bekväma Aliso Hotell La Calera erbjuder soldäck, solterrass och golfbana. Det har ett behändigt läge ungefär 25 minuter till fots från Embalse de San Rafael. Detta hotell erbjuder WiFi i hela boendet.
Det bekväma hotellet ligger några meter bort från La Calera Main Park och erbjuder enkel tillgång till CC La Calera. Gästerna hittar Paseo Real inom 7 km från boendet. Aliso Hotell i La Calera ligger en kort bit från Monserrate Hill. Dessutom finns busstationen La Calera Terminal precis runt hörnet från det här hotellet.
Rummen har matplats. De är inredda med bäddsoffa. Rummen är också försedda med bäddsoffor. Privata badrum ingår i rummen. Rummen erbjuder utsikt över bergen.
Du kan testa spanska rätter på restaurangen Autentiko restaurante espanol, som ligger inom 5 minuter till fots från det här boendet.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Parkering
- 24-timmars reception
- Husdjur tillåtna
- Säkerhet
- Eldstad
- Brandsläckare
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Torktumlare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
- Picknickområde/bord
Aktiviteter och avkoppling
- Strandparasoll
- Solterass
- Trädgård
- Golfbana
På rummet
- Sittgrupp
- Klädkammare
- Uteplats
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från Aliso Hotell?
Det tar 5 minuter till fots att komma från Aliso Hotell till centrum. - ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till Aliso Hotell?
Mellan El Dorado internationell flygplats och Aliso Hotell är det 35 km. - 🚗
Kan jag parkera min bil i närheten av Aliso Hotell?
Aliso Hotell erbjuder gästerna gratis privat bilparkering. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på Aliso Hotell?
Gästerna på Aliso Hotell måste checka ut till 11:00. - ❓
Får vi ta med våra husdjur på hotellet?
Ja, husdjur är tillåtna på hotellet.